Wielka akcja Charytatywna!!!

Od 20.10.2015 do 20.12.2015r wolontariusze Fundacji w czterech miastach Zagłębia: Sosnowcu, Dąbrowie Górniczej, Będzinie i Czeladzi oraz na terenie Katowic, kwestują, zbierając pieniądze do puszek. Datki zostaną przeznaczone na dofinansowanie rehabilitacji trzech podopiecznych Fundacji. Akcja została zgłoszona do Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji  pod numerem: 2015/3857/OR.

Kwestujemy na:

Siedmioletni Wiktorek Pluta ma mózgowe porażenie dziecięce, niepełnosprawność ruchową, wzrokową, upośledzenie umysłowe oraz zaburzenia rozwoju mowy. Koszt miesięcznej terapii to ponad 1800 zł plus 500 zł za lekarstwa. Rodzina ma jedynie 1300 zł dochodu

Siedmioletni Oliwier Kłodziński

Cierpi na mózgowe porażenie dziecięce, nieprawidłowo rozłożone napięcie mięśniowe rąk i nóg, osłabione mięśnie pleców, szyi i brzucha. Niezbędne jest przeprowadzenie nierefundowanego przez NFZ zabiegu fibrotomii ( koszt ok. 11.000,00 zł).  Dziecko musi być poddawane codziennej rehabilitacji. Wychowuje go samotna matka. Ojciec dziecka nie interesuje się jego stanem i nie wspiera rodziny.

19 letni Jakub Kotkiewicz

Od urodzenia posiada mózgowe porażenie dziecięce, prawostronny niedowład spastyczny, wadę wymowy- jąkanie się, Jest po dwóch operacjach ortopedycznych.

Posiada bezwzględne zalecenie rehabilitacji permanentnej, zakupu środków ortopedycznych, kosztownych turnusów rehabilitacyjnych oraz stałej opieki.

Zachęcamy do Empatii