Już po! „Popołudnie Kobiecych Inspiracji”

„Popołudnie Kobiecych Inspiracji”

18697980_1319572728091740_6013116594262624650_n

Szkolny Klub Wolontariusza „Zaradne babeczki z wisienką” działający przy Gimnazjum nr 11 w Katowicach, zorganizował 19.05.2016 akcję „Popołudnie Kobiecych Inspiracji”. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem, objęła Fundacja Wspierania Rozwoju Zasobów Ludzkich „Nasze Zagłębie”.

Założeniem naszego działania była aktywizacja społeczności lokalnej, zachęcenie do aktywnego spędzania czasu, rozwijania zainteresowań i pasji.

Głównym celem jednak, była zbiórka charytatywna przeznaczona na pomoc i wsparcie dla Tomka Długosza – 10-latka, mieszkającego w Katowicach, który ze względu na stan zdrowia wymaga systematycznego, kosztownego leczenia i rehabilitacji.

To było niesamowite popołudnie, obfitujące w ogrom atrakcji dla Pań i nie tylko. Prowadziła nas rymowanka, prowadzącego całe spotkanie:

„Jest impreza, dużo pracy, ale nas to nie przestrasza, no bo doskonale wiemy, że to wszystko dla TOMASZA”

18620302_1319569238092089_4411273607087737867_n

Rozpoczęliśmy od pokazów tańca break dance i hip hop w wykonaniu młodych tancerzy. Następnie szaloną imprezę w latynoamerykańskich rytmach, rozkręciła Marysia i dziewczyny z „Zumbowej” grupy. Do energetycznego tańca udało się zachęcić wielu uczestników imprezy.

18582438_1319572571425089_1491481255883256338_n

Nieco wytchnienia, refleksji i emocjonalnych doznań dostarczył nam koncert zespołu Cuddlesome z wokalem Aleksandry Możdżeń. Cudowny głos wokalistki, wywołał wzruszenie w niejednym sercu na widowni.

Kolejnym punktem piątkowego popołudnia był pokaz psich sztuczek, w wykonaniu Aleksandry Hojeńskiej i jej psa Blade. Był to pokaz niezwykłej przyjaźni, współpracy i zaufania pomiędzy psem i człowiekiem..

18664321_1319570561425290_2068335541589471055_n

W trakcie całego popołudnia nie zabrakło dodatkowych atrakcji dla zgromadzonych gości. Panie mogły skorzystać z porad fryzjerskich, kosmetycznych, zakupić kosmetyki, biżuterię, czy ręcznie wykonane artystyczne przedmioty. Była możliwość spróbowania domowych specjałów, słodyczy, lodów i wypieków, porozmawiania przy aromatycznej kawie czy herbacie.

Swoje zdrowe i smaczne produkty prezentowało nowo-powstałe w Katowicach, na ulicy Strzelców Bytomskich 17 – Zdrowe Bistro „Fun Fruit”.

18620049_1319571788091834_1754302392255398499_n

Dużym powodzeniem cieszyła się szkolna fotobudka i sala zabaw dla maluchów, w której najmłodsi goście wraz z wolontariuszkami przyjemnie spędzili czas na grach i zabawach.

Uczestnicy spotkania chętnie wzięli udział w przygotowanej loterii, w której była możliwość wylosowania cennych upominków.

Przez całe popołudnie bawił się z nami Tomek wraz z mamą – Panią Dorotą. Tomuś dzielnie wytrzymywał całe zamieszanie wokół jego osoby i jak na rycerza przystało dotrzymywał Paniom towarzystwa. Z jego uśmiechniętej buzi można było wyczytać, że ogromną radość sprawia mu, że tyle osób przyszło po to by mu pomóc w codziennej walce z chorobą.

W naszym przedsięwzięciu uczestniczyło także Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach, wraz z Panią Anitą Dudą – koordynatorką projektu Polichrom, w którym uczestniczymy.

Pani Anita i Pan Tomek wytrwale tworzyli fotorelację z całej akcji, za co serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim osobom, które zaszczyciły swoją obecnością Naszą akcję, postanowiły wraz z nami spędzić to słoneczne, piątkowe popołudnie i zechciały razem z Nami zrobić dużo dobrego dla Tomka.

Składamy serdeczne podziękowania dla osób i instytucji zaangażowanych w organizację tego przedsięwzięcia, a w szczególności:

1. Zdrowe Bistro „ Fun fruit” z Katowic, które częstowało nas przepysznymi zdrowymi, przekąskami, sokami i kanapkami

2. „Soft Team Consulting” Sp. z o.o. z Katowic – wsparcie finansowe organizacji akcji

3. Piekarnia- Cukiernia „Wocławek” z Katowic – poczęstunek podczas akcji

4. Hurtownia „Luka” z Katowic – ufundowanie upominków na loterię

5. Księgarnia i Hurtownia Taniej Książki „KSIĘGARNIA – TULISZKÓW” – przekazanie części dochodu ze sprzedaży książek na rzecz akcji charytatywnej

7.. Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach Filia nr 20

8. Pani Barbara, która przekazała własnoręcznie wykonaną biżuterię, ze sprzedaży której cały dochód został przeznaczony na pomoc dla Tomka

9. Pan Zbigniew , który prezentował kosmetyki Oriflame, ufundował nagrody dla uczestników spotkania i przekazał część dochodu ze sprzedaży kosmetyków na rzecz akcji charytatywnej

10. Pani Grażyna Herda, która prezentowała kosmetyki Avon, ufundowała nagrody na loterię i dbała o dłonie uczestniczek spotkania

11. Lokalni przedsiębiorcy z Katowic, którzy wspomogli akcję przekazując upominki na loterię

12. Pani Dagmara Kurzepa, Pani Aleksandra Jarzębska – usługi fryzjerskie

13. Pani Beata Kasieniak – szydełkowanie hand made

14. Pani Jadwiga Cichoń – biżuteria hand made

Dziękujemy także artystom, którzy zadbali o to byśmy spędzili ten czas w przyjemnej atmosferze:

1. Tancerze:

Julian Grad

Krzysztof Drewke

Kamil Wojarski

Filip Danek

2. Maria Kusa i jej grupa Zumby

3. Aleksandra Hojeńska i Blade

4. Zespół Cuddlesome i Aleksandra Możdżeń

Gorąco dziękujemy Panu Ryszardowi Badurze, za energetyczne, dowcipne i profesjonalne prowadzenie całego spotkania.

Wyjątkowe podziękowania składamy nauczycielom i pracownikom szkoły, bez których pomocy i zaangażowania, cała akcja nie mogłaby się odbyć: Pani Elżbiecie Badura, Pani Małgorzacie Pasek, Pani Iwonie Żukowskiej – Przytuła, Pani Małgorzacie Kaczmarczyk, Pani Danucie Urban, Pani Urszuli Szczecina, Panu Grzegorzowi Szczecina i Pani Danucie Rokickiej.

Informujemy także, że ze zbiórki charytatywnej jaka była prowadzona podczas przedsięwzięcia, z dochodu ze sprzedaży losów na loterię, z części dochodu przekazanego ze sprzedaży kosmetyków uzyskaliśmy kwotę 800 zł, która zostanie w całości przekazana na pokrycie kosztów związanych z udziałem Tomka w turnusie rehabilitacyjnym.