Plan 2018

Plan działań Fundacji  na 2018 r.

W 2018 roku Fundacja planuje podjęcie na terenie Zagłębia następujących zadań:

1. Uruchomienie Programy Stypendialnego „Szkolny Diament” dla uzdolnionych czeladzkich uczniów.
  2. Udział w 8 Charytatywnym Turnieju Gwiazdkowym na rzecz Alicji Mickoś i Damiana Kwiecień.
  3. Cykl akcji kulturalno-oświatowych promujących lokalne talenty- konkursy dla szkół, mieszkańców Zagłębia.
  4. Organizacja paczek- żywnościowo-odzieżowych dla rodzin z terenu Zagłębia – akcja „Upominki dla rodzinki”.
  5. Organizacja upominków z okazji  Dnia Dziecka oraz mikołaja, bożonarodzeniowych, wielkanocnych dla dzieci z  zagłębiowskich świetlic środowiskowych, domów dziecka, ośrodków pomocy, domów seniora itp.
  6. Realizacja projekty „Warto Tam Być dla uczniów Sp nr 7 w Czeladzi – odwiedzanie miejsc kultury i sztuki finansowanego przez Fundację BZWBK.
  7. Propoagowanie idei wolontariatu – akcja POMOCodawanie w czeladzkich szkołach – gra edukacyjna dla szkolnych klubów wolontariusza.
  8. Organizacja Ekologicznego Festynu rodzinnego połączonego z zabawami dla dzieci na zakończenie wakacji.
  9. Organizacja Polsko-Litewskiej wymiany Młodzieży.
  10. Prowadzenie poradnika na stronie www.
  11. Aplikacja o środki z EFS, Ministerstwa Sportu, Fundacji BZWBK oraz lokalnych instytucji samorządowych.
  12. Realizacja w miarę możliwości bieżących wniosków o wsparcie i pomoc socjalną.
  13. Rozszerzanie współpracy z instytucjami, ośrodkami i samorządami.
  14. Działalność promocyjna i informacyjna na stronie WWW, Facebooku, w mediach.
  15. Akcje i konkursy na FB.
  16. Odpłatna i nieodpłatna działalność szkoleniowo-konsultacyjna i doradcza.
  17. Organizacja Regionalnej konferencji dla oświatowej kadry zarządzającej.
  18. Inna działalność wynikająca z bieżących potrzeb( pomoc socjalna, żywnościowa, pielęgnacyjna, zakup leków, dofinansowanie rehabilitacji, zabiegi medyczne itp.).
  19. Kampania 1%.
  20. Zbiórki i akcje charytatywne wg. potrzeb.
  21. Kontynuowanie wydawania gazety „Kurier Zagłębia”.
  22. Udział w akcjach wspierających i promujących działania Fundacji FaniMani, Idea Fair Play.